LEKCE PRO PŘEDŠKOLÁKY 2018/2019

I v letošním školním roce si naše škola připravila Lekce pro budoucí prvňáčky.

Tyto lekce mají u nás na škole již několikaletou tradici a jsou vynikajícím a osvědčeným prostředkem, jak seznámit děti se školou hravou a pro ně příjemnou a přijatelnou formou.

V letošním roce budou děti v průběhu čtyř lekcí provázet pohádkové postavičky a pomohou jim potom plnit úkoly při zápisu do 1. třídy, který proběhne v pondělí 8. dubna 2019.

Děti poprvé zasednou do opravdových školních lavic a budou trénovat pozornost, šikovnost, uplatňovat a prohlubovat své vědomosti a dovednosti nabyté v mateřské škole. U dětí se postupně vystřídají všechny paní učitelky z I. stupně, což v září velmi usnadní první vzájemný kontakt.

Program každé lekce je jiný, střídají se různé aktivity. Lekce na sebe navazují a postupně pomalu zvyšují nároky na budoucí prvňáčky. Ti budou trénovat nejen správné držení těla při sezení v lavicích nebo úchop tužky, ale také procvičovat jemnou motoriku ruky, soustředění, orientaci v prostoru, čtenářskou gramotnost, matematické dovednosti i angličtinu pro nejmenší. V rámci informační gramotnosti je samozřejmostí návštěva naší počítačové učebny, kdy se děti formou hry seznámí s prací na interaktivní tabuli.

Rozpis lekcí ve školním roce 2018/2019

4.3.2019 Rozvoj matematických dovedností Mgr. Miroslava Čepánová
11.3.2019 Angličtinka Mgr. Jana Žďárská
18.3.2019 Informační gramotnost Mgr. Věra Georgieva
25.3.2019 Čtenářská gramotnost Mgr. Leona Venerová
1.4.2019 Velikonoční dílničky paní učitelky prvního stupně

Lekce začínají v 16 hodin v budově ZŠ v Bohdalicích a trvají 45 minut.

S sebou si přineste přezůvky, pomůcky pro děti zajistíme.

Přítomnost rodiče je nezbytná, posílí jistotu dítěte.

Přihláška ke stažení zde

Těšíme se na Vás