Branný den s příslušníky 74. lehkého motorizovaného praporu Bučovice

09.06.2015 17:59

V pátek 5.června 2015 se opět uskutečnil na naší škole Legionářský branný závod. Děti si tak připomenuly naše legionáře z období první války a jejich významný podíl na vzniku našeho samostatného státu. V první hodině shlédli dokumenty a vymalovávali obrázky s tématikou první války.  Poté dorazily dva vojenské automobily ze spřáteleného vojenského útvaru Bučovice. Byla to vojenská sanitka a obrněný vůz Iveco, které si děti prohlédly a posléze se staly i součástí vědomostních stanovišť.

V rámci závodu děti v tříčlenných družstvech plnily úkoly ze zdravovědy, střílely ze vzduchovek, oprašovaly své znalosti ze zeměpisu a topografie. Kromě běhu vytýčenou tratí nacházející se v areálu zámeckého parku ještě házeli do dálky a poznávali rostliny. Po ukončení závodu si mohly děti také vyzkoušet jízdu automobilem vojenské policie a funkčnost hlasitého amplionu. Úspěšní sportovci se mohli radovat především z výtvarných potřeb. Nyní také dostal diplom každý člen družstva.

Fotogalerie: Branný den s příslušníky 74. lehkého motorizovaného praporu Bučovice

Fotogalerie: Vyhlášení výsledků branného závodu