U Myšiček pečeme perníčky

09.12.2014 20:52

K Vánocům neodmyslitelně patří pečení cukroví. Proto jsme se s dětmi domluvily, že si také pár kousků upečeme. Paní učitelka donesla potřebné suroviny a práce dětí mohla začít. Mouku, cukr, med, vajíčka, perníkové koření i prášek do pečiva děti daly do mísy a začala zábavná část pečení - všechno smíchat dohromady. Od mouky jsme byly všichni, děti, paní učitelka, židle, podlaha i stoly :) Každý chtěl přidat ruku k dílu a vyválet si svůj plát na vykrajování. Zápasení s válečkem šlo dětem na výbornou. Po této části nastala část nejzábavnější - vykrajování. Měly jsme hvězdičku, stromeček, rybu, zvoneček, andílka, ale nemohlo chybět auto, které nakonec vyhrálo mezi dětmi na plné čáře. Ač bylo dětí málo, těsto skoro nestačilo. Na druhý den jsme se do perníčků s chutí zakously a domluvily se, že si pečení příští rok určitě zopakujeme.