Slavnostní uvítání prvňáčků

01.09.2020 14:47

Přesto, že první školní den přinesl zamračené a deštivé počasí, na tvářích novopečených prvňáčků i jejich rodičů vládl úsměv a dobrá nálada.

V honosné starobylé aule školy je přivítali a popřáli hodně úspěchů pan starosta Rožnovský s panem ředitelem Vaštíkem. Paní učitelka Čepánová měla meč od samotného prince Bajaji a pasovala jím své prvňáčky na opravdové školáky. Děti obdržely symbolické klíče k naší základní škole, které jim pomohou otevřít dveře ke čtení, psaní, počítání a mnoha dalším dovednostem, jež si budou v průběhu prvního školního roku osvojovat.

Poté se žáčci přesunuli do vesele vyzdobené třídy, kde je čekala spousta krásných učebnic a pomůcek, vypracovali první úkol a také se shledali se svým kamarádem, kterého znali už z Lekciček a společných setkání – Krtečkem.

Přejme prvňáčkům i jejich rodičům vykročení „tou správnou nohou“ a  pohodový celý nadcházející školní rok!

Mirka Čepánová

Fotogalerie: Slavnostní uvítání prvňáčků