Prožitkové preventivní programy 5. -7. 1. 2022

10.01.2022 07:50

Prevence sociálně patologických jevů se vyplácí. Již tradičně do naší školy přijeli psychologové a lektoři z organizace Sdružení D s programy na míru do jednotlivých tříd.

Ve 3. a 4. třídně se konal program s názvem NEJ TŘÍDA NA ŠKOLE. Děti se zamýšlely nad tím, jaké způsoby chování jim pomáhají udržet přátelství, rozvíjí soudržnost skupiny a jaké jsou způsoby zdravého sebeprosazení. V hraní rolí se žáci také učili, jak řešit problémy nekonfliktní cestou.

V 8. třídě jsme si vyslechli případ podle skutečné události „PETŘIN PŘÍBĚH“, na něm si žáci uvědomovali rizika experimentování s drogami. Žáci opět v různých rolích řešili vzniklé problémové situace, vytvářeli živé obrazy a trénovali empatii.

Fotogalerie: Prožitkové preventivní programy 5. -7. 1. 20222