Pasování prvňáčků na čtenáře

31.05.2021 20:17

Není to tak dávno, kdy jsme vítali ve škole novopečené prvňáčky. Školní rok utíká jak voda a z vyplašených žáčků jsou ostřílení prvňáci, kteří odvedli kus práce. Naučili se nejen počítat do 20, psát všechna malá i velká písmenka abecedy, ale také číst.

Znalosti pohádek a pohádkových postav, umění vyluštit kdejaký zapeklitý rébus, vyjmenování knižního desatera, znalost abecedy i své čtenářské dovednosti dokazovaly děti udatnému rytíři řádu čtenářského Ondrovi a princezně Adélce z Království pohádek. Ve všech úkolech obstáli všichni na výbornou a po složení čtenářského slibu byli rytířem Ondrou slavnostně pasováni na čtenáře.

Po celou dobu prvňáčky v jejich snažení, které se neobešlo bez trémy, podporovali jejich kamarádi z deváté a čtvrté třídy, kterým tímto děkujeme za bezvadnou atmosféru.

Mirka Čepánová

Fotogalerie: Pasování prvňáčků na čtenáře