Od Barborky po Tři krále

16.12.2022 09:22

Jak slavili a prožívali advent naši předci, se dozvěděli v pátek 9. prosince žáci 4. třídy díky krásnému vánočnímu programu pořádaného muzeem Vyškov. Kdo byly „barborky“? Nebo jak vypadaly „lucky“? Jak vypadal takový mikulášský trh? Co bylo součástí štědrovečerní večeře?  Proč a jak se věštilo? To vše a mnohé další si mohly děti vyzkoušet a zažít během interaktivního programu „Od Barborky po Tři krále“, který představil dětem staročeské vánoční zvyky a tradice. Svou zručnost si pak čtvrťáci ověřili v navazující tvořivé dílničce, kde si s nadšením vyrobili korálkovou hvězdu.

Děti měly možnost nahlédnout do skromného života našich předků, které mělo v kontrastu s dnešní uspěchanou dobou adventní přece jen své kouzlo.

Moskovská

Fotogalerie: Od Barborky po Tři krále