Neboj se promluvit – kampaň k prevenci kyberšikany

11.02.2022 19:30

Žáci 9. ročníku prošli programem „Neboj se promluvit“ pod vedením zkušených lektorů ze Sdružení D a nadále chtěli tento program propagovat a šířit dál, proto v pátek 11. 2. navštívili žáky 7. ročníku a snažili se u nich ve třídě zvýšit povědomí o nebezpečí internetu.

Při kampani propagovali stránky Neboj se promluvit, hráli role věnované se problematice sociálních sítí, varovali před posíláním fotek neznámým lidem, zmínili se o nebezpečných výzvách, poukazovali na organizace a lidi, kteří mohou pomoci. Na konci kampaně zbyl také čas na společnou reflexi, která byla důležitá k pojmenování prožitků z kampaně.

Tento program byl pro naši školu oboustranně přínosný, deváťáci si vyzkoušeli roli průvodců a lektorů a sedmáci slyšeli poznatky o této prevenci z úst vrstevníků. Snad si všichni budou na sítích dávat pozor.

Fotogalerie: Neboj se promluvit – kampaň k prevenci kyberšikany