Návštěva policie

02.03.2020 20:42

V pátek 28. února se žáci 3. a 4. ročníku vydali na návštěvu služebny Městské policie ve Vyškově. Už cestou jsme si ukazovali, kde všude jsou umístěny kamery městského systému. Po nezbytné instruktáži jak se máme na služebně chovat, protože jsme tu byli v plném provozu, jsme měli možnost sami sledovat práci policistů, vyzkoušet ovládání kamer a také zkusit, jak je opravdu těžké nosit výbavu policisty. Žáci si nasazovali pouta, helmu a nakonec i neprůstřelnou vestu. Policisté jim také ukázali, co všechno nosí na opasku. Nakonec jsme prošli celou zmodernizovanou budovu, kde nechybí šatny, jídelna, ale třeba ani posilovna. Pan velitel nám ještě ukázal práci s resuscitační pomůckou, kterou vozí policisté v autech, a řekl nám o několika případech, které řešili policisté v posledních dnech.

Návštěva se nám všem moc líbila, práce městských policistů není vůbec nudná a nezajímavá.

Jana Žďárská

Fotogalerie: Návštěva policie