Návazné preventivní programy ve 4. a 6. třídě

20.10.2022 22:44

Za našimi žáky opět přijeli lektoři ze Sdružení D. Čtvrťáci si připomněli význam kamarádství a důležitost vzájemné pomoci při prožitkovém programu „Kryštofe, neblbni a slez dolů“. Žáci vytvářeli skupinové obrazy, vcítili se do jednotlivých postav. Šesťáci se seznámili s příběhem o Margot, která se přestěhovala na planetu V, kde téměř stále prší a Slunce vychází jen jednou za sedm let. Margot ale na rozdíl od ostatních dětí ještě nedávno žila na Zemi a nemůže si na nový domov zvyknout. Teskní, chová se jinak než ostatní spolužáci a někteří ji proto dost nemají rádi. Stane se obětí šikany? V programu inspirovaném stejnojmennou povídkou Raye Bradburyho si děti vyzkoušely, jak je někdy snadné nechat se pod pláštíkem legrace strhnout k výsměchu a ubližování druhým. Děti samy pak přišly na způsoby, jak zabránit šikaně.

Fotogalerie: Návazné preventivní programy ve 4. a 6. třídě