Karneval s výukou žonglování

08.03.2019 09:07

Ve čtvrtek 28. února proběhl na naší škole Karneval. Žáci 1., 2., 3. a 4. ročníku se převlékli do karnevalových masek a vyrazili do tělocvičny. Tam nás již čekal žonglér Jirka Sadila, který nás postupně uvedl do tajů rozličných druhů žonglování. Předvedl nám jízdu na jednokolce, chůzi na chůdách, žonglování s kužely, míčky, hedvábnými šátky, kouzelné hůlky, šlapadla, dvojkolku aj. Žáci se nejdříve s Jirkou rozcvičili při zdolávání různých překážek – žebřík, lano aj. Potom se vrhli do nácviku různých nových dovedností. Trénovali a zkoušeli, něco se dařilo lépe, něco méně, ale důležité bylo to nevzdat a hlavně se dobře pobavit.

Pozvali jsme i děti z MŠ Kučerov, které se také s vervou pustily do zkoušení jednotlivých žonglérských činností.

Na závěr mohli zájemci předvést, co se naučili. Moderátoři z řad spolužáků celou předváděcí akci komentovali. Pan Jirka nakonec ještě předvedl pár nových žonglérských kousků, za které sklidil obrovský aplaus.

Všichni jsme se dobře bavili a snad se i něco nového naučili.

Venerová

Fotogalerie: Karneval s výukou žonglování