Kampaň „Neboj se promluvit“ pro žáky v 6. ročníku

05.03.2022 09:19

Tématem setkání byla prevence kyberšikany a jiných nenávistných projevů na internetu.

Program „Neboj se promluvit“ u nás na škole představili lektoři prevence ze Sdružené D v 8. ročníku a vybraní žáci ze třídy poté sami šli propagovat tuto problematiku mezi své mladší spolužáky do 6. ročníku.

Děvčata vybízela šesťáky k aktivitě, děti mohly zasahovat do příběhu a měnit jeho směřování vlastními návrhy řešení problematických situací. Po nesmělém začátku se děti do rolí zapojily a podávaly velmi dobré výkony.

Cílem této aktivity bylo zlepšit povědomí o rizicích kyberšikany, stalkingu a hate speech a naučit zachytit kyberšikanu v prvotním stádiu a poskytnout základní orientaci v získání pomoci obětem přes web – „Nenávist na internet nepatří“.

Fotogalerie: Kampaň „Neboj se promluvit“ pro žáky v 6. ročníku