Jaro - sazenice a píšťalky

28.04.2014 16:44

Žáci druhého stupně přivítali jaro také ve vyučovacím  předmětu Pracovní činnosti.

V rámci výuky pozemků jsme nejprve připravili půdu do našich vyvýšených záhonů. Založili jsme jeden nový záhon, do kterého bylo nutné doplnit hodně zeminy. Protože náš kompost nebyl ještě vyzrálý, hojně jsme využili kvalitní drnovku z krtinců v zámeckém parku. Poté jsme konečně mohli zasít hrášek a ředkvičky a zasadit sazeničky salátu.

Při výuce dílen  jsme se pokoušeli vyrobit tradiční dřevěné píšťalky. Bohužel vrby už měly hodně listí, proto jsme vyhledali jako alternativu vhodné větve bezu a šeříku. V dílně jsme je "naporcovali" na dostatečně dlouhé díly a zařezávali  a otloukali píšťaličky. Několika žákům se opravdu podařilo vyrobit tradiční dřevěnou píšťalku a dokonce i na ni krásně zapískat.

Fotogalerie: Jaro - sazenice a píšťalky