Dětské dopravní hřiště

02.06.2016 17:58

V úterý 31.května žáci 4. a 5. ročníku za krásného slunného počasí podruhé v tomto školním roce navštívili dopravní hřiště ve Vyškově. V úvodu si zopakovali pravidla, která se naučili na podzimní lekci a pod vedením pana učitele přidali pravidla nová. Nejvíce je potrápilo pravidlo pravé ruky a křižovatky řízené policistou.
Po teoretické části přišly na řadu praktické jízdy. Žáci se rozdělili do dvou skupin a vyjeli. Tentokráte za chodu semaforů, bohužel ne vždy právě ukázkově. Ale po chvíli si už všichni účastníci silničního provozu ujasnili, co je silnice a co chodník, kde přesně jsou jednosměrky a kruháč, a ke konci už šlo vše jak na drátkách.
Na závěr děti skládaly závěrečné testy. Ne všichni čtvrťáci uspěli, ale příští rok budou mít ještě další dvě šance a to už jistě všechna úskalí zvládnou :-)

Fotogalerie: Dětské dopravní hřiště