Dětské dopravní hřiště Maják

03.05.2023 07:54

Na konci dubna se naši čtvrťáci zúčastnili druhé části povinné dopravní výchovy na DDH Maják ve Vyškově. V první polovině programu si žáci ověřili své teoretické znalosti. Jak dobře znají dopravní značky, přednosti v jízdě, zásady bezpečného chování při jízdě na kole nebo rizika silničního provozu, si děti otestovaly v závěrečném testu mladého cyklisty. V druhé polovině programu si měli žáci možnost vyzkoušet své teoretické poznatky v praxi na hřišti s dopravními značkami, světelnými signály a překážkami. Děti si uvědomily, že chovat se dle silničních pravidel není nic jednoduchého a je potřeba je brát opravdu vážně a bezchybně je ovládat. Což se mnohým potvrdilo v náročnosti získání průkazu mladého cyklisty, který obdrželo jen pár žáků.

Fotogalerie: Dětské dopravní hřiště Maják