Den Země ve druhé třídě

03.05.2016 16:34

Den Země je jistě jeden z nejvýznamnějších svátků, přestože se trochu opomíjí. Na naší škole však vedeme žáky k tomu, aby i tento den vnímali jako velmi významný a nejen pouze jako jeden den v roce.

Letos jsme si jej připomněli po třídách. A tak i naši druháci si mohli uvědomit, jak je důležité třídit odpad, co vůbec znamená slovo ekologie, recyklace, a proč je důležité se k naší přírodě ale i k sobě navzájem chovat „ekologicky“. Ekologickou pohádkou o draku Žluťákovi a Modrákovi ze Žlutého a Modrého království jsme si nejen procvičili čtení s porozuměním, vysvětlili jsme si i neznámé pojmy  a  že spojením Modrého a Žlutého království vznikne království Zelené.

A co dál? Pak jsme se na tu naši přírodu šli podívat do parku a zasoutěžili jsme si, která skupina – chlapci nebo děvčata – najdou a nasbírají více odpadků. Souboj byl nerozhodný, zvítězili obě skupiny.

Mgr. Věra Georgieva

Fotogalerie: Den Země ve druhé třídě