Beseda o bezpečném chování na internetu

09.01.2019 10:18

Beseda o bezpečném chování na internetu, hrozbách virtuálního světa, kyberprostoru

V úterý 8. 1. 2019 se mohli rodiče našich žáků dozvědět zásadní informace o tom, jak ochránit své děti před riziky a nástrahami internetové komunikace a jak řešit kyberšikanu - tedy šikanu prostřednictvím internetu. Přítomní rodiče se od tiskové mluvčí policie ve Vyškově Mgr. Alice Musilové dozvěděli, jaká rizika souvisí se sociálními sítěmi, jak chránit osobní údaje, jak si nastavit rodičovskou kontrolu v PC, jak se bezpečně pohybovat na internetu a přesto umět využívat jeho výhody. Zajímavá a poučná přednáška byla doložena skutečnými příběhy i působivými video-ukázkami.

Přestože bezpečné chování na internetu patří k nejožehavějším problémům nejen mladých lidí, účast rodičů byla velmi nízká.

Fotogalerie: Beseda o bezpečném chování na internetu